wyższe Szkoły Katowicach

bano

Wyższa Szkoła Pedagogiczna Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Katowicach.
Pedagogika specjalność doradztwo zawodowe, a od października uzupełniające na pedagogice pracy...

wszystko ujdzie, ale chyba nie mam ochoty pracować z "miłymi" paniami w urzędzie pracy, bo po paru miesiącach serce i wątroba do wymiany przez picie tak ogromnych ilości kawy i braku jakiegokolwiek ruchu :mrgreen:" />
">http://www.youtube.com/watch?v=0jHQaeht3-U&feature=player_embedded

Macie tu filmik jak nas platforma zadłużyła:P

Tylko JKM i RAŚ:P


W wyborach samorządowych bardziej chodzi od odsunięcie tych bezbarwnych istot(czyt. Spyra, i Smigielski z PO, czy PiS), a nie o dług publiczny kraju. Przecież ci wszyscy co tam teraz siedza, robia wszystko by Tuskowi,Kaczynskiemu,Napieralskiemu nie podpaść, bo wyleca z roboty. Dlatego trzeba wybierac ludzi niezaleznych od tych debili z Warszawy. Już widza jak taki P. Adamus z ramienia jakiejś partii dostaje pozwolenie na prace nad statusem slaskiego jezyka regionalnego. O autonomii nie ma co dyskutowac, za glupi kraj, i za maly interes PO+PiS+SLD w tym by rozmawiac o wprowadzeniu autonomii w wojewodztwach(wszystkich, nie tylko na Śląsku), ale dobrze by bylo, gdyby w koncu urwac koryto tym pacholkom Warszawy.

Z mojej strony głos pójdzie na P. Rafała Adamusa. Dlaczego?, bo:

1. Ukończył Wyższą Szkołę Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach uzyskując tytuł magistra ekonomii o specjalności: zarządzanie. Od ponad dwóch lat zajmuje się pozyskiwaniem funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Lepsze CV na stanowisko osoby która ma współrządzić regionem trudno sobie wyobrazić.
2. Stworzyl organizację która stara się o uznanie godki ślónskij, za język regionalny. Wydali pierwszy ślabikorz-elementarz, całkowicie po śląsku, który ma uczyć dzieci naszej godki. Slabikorz cieszy sie ogromnym zainteresowaniem szkół i bibliotek.
3. To kibic Ruchu Chorzów. Niby mniej istotne, ale sentyment jest.Chorzów to nie jest na pewno miasto o znaczeniu Krakowa czy Poznania, ale nie nazwałbym go miastem peryferyjnym.

Więcej niż w Chorzowie studentów jest tylko w Katowicach, Gliwicach i Sosnowcu. Biorąc pod uwagę wielkości miast i fakt, że nie były tam kiedyś lokowane wydziały szkół wyższych jest to raczej pozytywny sygnał. Dodać można budowane centrum międzyuczelniane - ważny w skali regionu obiekt. Kolejna sprawa w Chorzowie Teatr Rozrywki. Co do klubów trudno mi porównać z Gliwicami czy Bytomiem, ale kilka ciekawych lokali jest.

Nie pisze o WPKiW bo to trochę odrębny byt.

Generalnie Gliwice z Politechniką i masą studentów oraz bardziej rozwiniętym rynkiem pracy - i nie chodzi mi o strefę tylko biura inżynierskie czy biznes - mają jednak łatwiej ściągać ludzi, podobnie Sosnowiec.

Inna sprawa to inwestycje prywatne - biurowiec Silesia + hotel(e?) + park logistyczny to jednak mało, ale tak można powiedzieć o wszystkich miastach w aglomeracji, więc tutaj jest kwestia otwarta kto pójdzie do przodu. Przede wszystkim wymienić władze na prężniejsze.Impuls dla Szopienic

Za prawie 20 milionów złotych w Szopienicach powstanie wielofunkcyjny kompleks sportowy. Wczoraj wmurowano akt erekcyjny pod tę inwestycję.

Prace przy budowie obiektu rozpoczęły się pod koniec czerwca. Zakończenie robót przewidziano na 31 listopada przyszłego roku. Hala będzie miała wymiary 51,20 na 69,58 metrów oraz 15,30 metra wysokości. Będzie tu można grać m.in. w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę i piłkę ręczną. Na widowni będzie mogło zasiąść około dwóch tysięcy osób. Specjalnie dla sztangistów HKS-u Szopienice w hali zostanie przygotowana specjalistyczna siłownia.

Obok powstającego już obiektu, przy ul. 11 Listopada znajdą się dwa pełnowymiarowe boiska piłkarskie, dwa korty tenisowe i parking. - To będzie największy obiekt sportowy w naszym mieście - mówił wczoraj prezydent Piotr Uszok. - Mam nadzieję, że ta inwestycja da pozytywny impuls rozwojowy dla tej dzielnicy. Obok jest szkoła wyższa, niedaleko powstaje strażnica Państwowej Straży Pożarnej, porządkujemy też infrastrukturę drogową. Myślę, że nowa hala umożliwi nam przyciągnięcie do Katowic ogólnokrajowych imprez sportowych.

DZIENNIK ZACHODNI" />Witam wszystkich
Mam pewien dylemat dotyczący wyboru uczelni, w której zamierzam pobierać naukę od Października tego roku

Wybieram się na Logistykę w systemie niestacjonarnym weekendowym. Jednakże zastanawiam się nad wyborem uczelni. Wybrałem 3 uczelnie i teraz pozostało mi spośród tych trzech wybrać nr 1 Mam nadzieję, drodzy forumowicze, że pomożecie mi w dokonaniu wyboru poprzez wyrażenie opinii na temat każdej z tej uczelni- jeżeli ktoś na którąś z nich uczęszcza bądź zamierza w najbliższym roku akademickim.

a więc:

ŚLĄSKA WYŻSZA SZKOŁA ZARZĄDZANIA im. gen. Jerzego Ziętka w Katowicach

WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA - wydział zamiejscowy w Chorzowie

POLITECHNIKA OPOLSKA - w Opolu - wiadomo

Kierunek LOGISTYKA


Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na Wasze opinie" />Nie ma możliwości, byś jeździł po całych Katowicach. Najprawdopodobniej będzie to dzielnica, bądź kilka osiedli. Zależy jeszcze czy chcesz pracować w pizzerii sieciowej czy w jakiejś prywatnej małej pizzeryjce. Uciekaj z lokalu w ktorym miałbyś objąć całe miasto! Sam pracowałem w pizzeri jako kierowca przeszło rok.
Co do adresów, powinieneś się zaopatrzyć w b. szczegółową mapę osiedli z twojego rejonu. Najlepsze są kolorowe, w których masz każdą sąsiednią ulicę i bloki należące do niej zaznaczone innym kontrastowym kolorem. Uwierz znalezienie ulicy na poczatku to nie problem... problemem jest znalezienie domu/bloku. Ja pracowałem na warszawskim ursynowie/kabatach. Warszawiacy mogą powiedzieć ile tam jest osiedlówek i jak mocno skopana numeracja :/.....
Nieoceniona jest też pomoc kolegów starszych stażem pracy, szczególnie na początku.

Ogolnie po 3tygodniach pracy powinieneś dać radę zlokalizować gdzie jest dana ulica bez mapy, natomiast kwestia zapamiętania numeracji bloków to już wyższa szkoła jazdy (ale to zależy też od wielkości osiedli i ich skomplikowanej struktury urbanistycznej).
Dobry kierowca orientuje się w której klatce danego bloku jest dany lokal lokal (nie mówiąc już o piętrze ;)), oraz z której strony bloku jest domofon w danej klatce :). A o zgrozo ile jest takch bloków gdzie masz 3 klatki i domofon jest po różnych stronach.

Jak masz jakieś konkretniejsze pytania to wal na PW.

Powered by wordpress | Theme: simpletex | © bano