wysokość Abonament RTV

bano

Jeśli propozycję nowych stawek abonamentu rtv Komisji Kultury i Środków Przekazu zaakceptuje Sejm to od 1. października zapłacimy nie więcej niż 6 zł miesięcznie za odbiornik radiowy i 18,80 za radio i telewizję. Nowe stawki będą liczone od najniższego wynagrodzenia.

http://w3.medialink.pl/pliki/170.jpg

Abonament radiowy może wynosić 0,7 proc. najniższej płacy, a radio-telewizyjny - 2,2 proc. Jednak Komisja zastrzega, że jest to maksymalna kwota na jaką KRRiT może ustanowić abonament.

Obecnie płacimy 5 zł za radio, a abonament radiowo-telewizyjny wynosi 15,80 zł. Zmiany nakazał Trybunał Konstytucyjny, który uznał, że wysokość abonamentu powinna być zapisana w ustawie, a nie jedynie rozporządzeniem KRRiT.

:lol: ;) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:Od marca więcej zwolnionych z abonamentu RTV

Dobra informacja dla wielu Polaków, a niepokojąca dla Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Od marca zwiększy się liczba osób zwolnionych z opłat abonamentowych.

Od 1 marca 2010 roku będzie obowiązywała nowa ustawa, która zwiększa liczbę grup zwolnionych z opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego. Od teraz abonamentu płacić nie będą musiały m.in. osoby, które ukończyły 60 lat i mają ustalone prawo do emerytury, której wysokość nie przekracza miesięcznie kwoty 50 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w roku poprzedzającym ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.

Abonamentu nie zapłacą także m.in. osoby bezrobotne; osoby, które ukończyły 75 lat; osoby niesłyszące, posiadające prawo do zasiłku przedemerytalnego, określonego w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy; posiadające prawo do świadczenia przedemerytalnego.

Warto jednak pamiętać, by skorzystać z ulgi zgodnie z prawem. W tym celu po 1 marca 2010 roku należy udać się na pocztę i wypisać odpowiednie dokumenty. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przewiduje, że powiększenie grup zwolnionych z abonamentu będzie skutkowało drastycznym spadkiem wpływów na rzecz TVP i Polskiego Radia.
media2.plKRRiT ustaliła opłaty za radio i TV

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji postanowiła pozostawić stawki abonamentu za radio i telewizję w 2010 roku w niezmienionej wysokości. Koszt abonamentu radiowo-telewizyjnego będzie wynosił 17 zł miesięcznie, z kolei opłata za posiadanie samego odbiornika radiowego wynosi 5,30 zł miesięcznie.

Opłaty można obniżyć płacąc za kilka miesięcy z góry. Przykładowo roczny abonament RTV to koszt 186,70 zł, czyli około 15,5 zł miesięcznie. Podobnie jest w przypadku radia - roczny abonament to 58,20 zł, czyli 4,85 zł za miesiąc. KRRiT przypomina, że opłaty są obowiązkowe nawet, gdy korzystamy z platform satelitarnych lub sieci kablowych.

Mimo spadku przychodów z abonamentu KRRiT nie zdecydowała się na zwiększenie opłat abonamentowych. Według Rady, przyjęte rozwiązanie nie obciąża tych wszystkich płatników abonamentu, którzy rzetelnie wywiązują się z realizacji obowiązującego prawa.

Według danych GUS, na koniec 2008 roku liczba abonamentów radiowych w Polsce wynosiła ponad 7,345 mln (była o prawie 459 tys. niższe niż rok wcześniej), z kolei telewizja publiczna posiadała ponad 7,109 mln abonentów (spadek o 453 tys. abonentów).
/media2.pl/" />Danoota a to: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 06859.html


">Masz zaległości w opłacaniu abonamentu radiowo-telewizyjnego? Zostaną umorzone, jeśli zadeklarujesz, że odtąd będziesz płacić systematycznie. To pomysł PiS na zwiększenie wpływów do budżetu TVP i Polskiego Radia - informuje "Życie Warszawy".


"Wiele osób ma zaległości w opłacaniu abonamentu RTV w wysokości kilkuset złotych. To sytuacja patowa. Z jednej strony, nie zaczną opłacać abonamentu, bo gdyby się na to zdecydowały, musiałyby uregulować te spore należności. Z drugiej zaś strony - brakuje narzędzi prawnych, by te pieniądze od nich ściągnąć" - wyjaśnia poseł Marek Polak z Prawa i Sprawiedliwości.


wielokrotnie zwracam uwagę na to że nie ma takich narzedzi prawnych które pozwalają wejść do kogoś do domu i sprawdzać czy ma odbiornik rtv. i nie będzie. nie ma takiej możliwości.

ponoć Poczta Polska się zbroi w "kontrolerów" i chce opłacać listonoszy. swoją drogą biedni ci listonosze. ch*** opłacane mobilne kioski ruchu które jeszcze będą robić za aparat przymusu dla naszej władzy.W systemie podatkowym ważniejszym od rodzajów podatków, jest stabilność i czytelność przepisów w tym zakresie. Najważniejsze jest ograniczenie możliwości twórczych rządzących i posłów w tym zakresie poprzez sprecyzowanie w ustawie ordynacja wyborcza:
- wszystkich rodzjów pobieranych podatków i opłat
obowiązkowych /np.składki ubezp., abonament RTV, składki korporacyjne
itp/
- maksymalnej ich wysokości
- conajmniej 5-cioletniego okresu obowiązywania przepisów w tym zakresie
- konieczności uzyskania większości ponad 2/3 głosów wszystkich posłów
upoważnionych do głosowania dla ich zmiany

[color=#FF0000]podobnie jak wcześniej, temat przeniesiony do adekwatnego ministerstwa. Prosze o właściwe pozycjonowanie postów.
Pozdrawiam,
moderator A.Z.[/color]" />
">A pensja Rosoła w wysokości 6,5 tys brutto i nagrody 60 tys za zaangażowanie i POświęcenie to pewnie związki wywalczyły???

Już zamykają komisję do spraw afery hazardowej. Nic nie było. To o czym rozmawiali na cmentarzu?

Teraz będzie jedna partia!jeden naród! jedno słońce!


Żal. Nie umiesz się pogodzić, że twój kondydat przegrał!


Z przegraną umiem. Nie umiem z tym ze to co zarzucano Jarkowi robił dokładnie Bronek:

obietnice:

33,6 mld zł – szacunkowy ogólny koszt podatników spełnienia obietnic kandydata PO na Prezydenta i już Prezydenta RP, niejakiego B. (k...)!, czyli:
15 mld zł – podwyżka dla nauczycieli
10 mld zł – brak reformy KRUS i zrównania wieku emerytalnego
6,2 mld zł – utrzymanie waloryzacji rent i emerytur w dotychczasowym kształcie
1,3 mld zł – budowa tamy na Wiśle
1,14 mld zł – likwidacja abonamentu RTV, Internet dla wszystkich, zniżki na kolej dla studentów oraz dofinansowanie in vitro


granie trumnami : wizyta na grobie i u męża Blidy


Bronek miał za sobą media. Ale ok. ludzie tak wybrali. Naprawdę uważasz że Polsce najbardziej jest potrzebna zmiana ustawy medialnej? Czyli co będzie jedynie słusznie?
TV publiczna nie podaje przecież nieprawdziwych wiadomosci bo miałaby procesy sądowe." /> Sam już doczytałem na stronach INFOR-a o składaniu deklaracji PIT-28 dla przychodów z najmu (tylko rocznej) i wspólonej deklarcji PIT-36//37 dla przychodów z zatrudnienia/innych żródeł. Nadal nie wiem jednak, czy do zadeklarowania opodatkowania w formie ryczałtu obowiązuje jakiś PIT, CIT czy inny wymgany prawem wzór formularza oraz czy w mojej sytuacji muszę zastrzegać się przed US, że podatek zryczałtowany płacę tylko ja (czy też milczeć na ten temat, licząc się tylko z koniecznością wyjaśnienia sytuacji na żąddanie US)? Ponadto mam nierozwiane wątpliwoci wobec twierdzenia: "nie trzeba prowadzić ewidencji przychodów, jeżeli ich wysokość wynika z umowy zawartej w formie pisemnej, ale - jeżeli jakakolwiek kwota przychodu z omawianego źródła nie wynika z umowy zawartej w formie pisemnej, to prowadzenie ewidencji przychodu jest obowiązkowe ". Jeśli w umowie najmu zapisana jest kwota czystego czynszu (odstępnego) oraz zawarte zastrzeżenie, że dodatkowe świadczenia ustalane są za pomocą aneksu do umowy, mającego również formę pisemną (opłaty na rzecz zarządcy nieruchomości, abonament RTV itp, które ja następnie sam przelewam świadczeniodawcom i do tej pory traktowałem jako koszty uzyskania), to czy ewidencjonowanie przychodów będzie obowiązkowe?i na koniec. Zawsze byłem za dostępem TVP z satelity. DVBT u mnie pójdzie dobrze, ale nic mi po tym bo to samo mam z platformy C+.Nowa inicjatywa chyba mnie nie zainteresuje , ale niech będzie alternatywa.
Udostępnić kanały TVP na zasadzie bierzcie i oglądajcie pewnie da się zrobić szybko i po minimalnym koszcie; poważne zastrzeżenia budzą te rozbudowane pomysły Farfała . Tu mogą pojawić się poważne problemy: przepisy prawne, umowy, dystrybucja sprzętu dedykowanego (wyobraźmy sobie klienta, któremu zginął program tak jak teraz Discovery na niefirmowym sprzęcie TnK) i kasowanie opłat, jakiś BOK,) I to będzie funkcjonować Darmo???. Nie wierzę.
Pomysł na platformę TVP (choć z rezerwą) przyjmuję do wiadomości, bulwersuje mnie jedynie wielość postów w naszej dyskusji z wizjami platformy konkurencyjnej z CP, C+ czy n.
Podejrzewam, że pierwszym widomym "zyskiem" dla nas będzie zakodowanie Historii i Kultury.
Aha ,i nie mylmy pojęć: TVP do ściągania abonamentu rtv nie ma NIC. Sejm uchwala istnienie,KRRiT ustala wysokość, Poczta Polska ściąga (a kto płaci ??), władze TVP i rząd chyba nie szybko pójdą ręka w rękę, dlatego p.o. prezesa powinien liczyć tylko na własne możliwości.Mantasie, nie pajacuj.
Maryna podała przykłady zarobków ludzi, zwanych tu "menelami":
viewtopic.php?p=283806#p283806
- w większości + - 2000 zł netto.
Mantas na to wyjechał z wyuczoną formułką: "Z tego zabiera ma się na ZUS, PIT, VAT, akcyzę, abonament RTV, podatek od psa, itd. Razem 83%. Z tego, co wypracował zostało 17%."
Przedstawiłam więc ścisły rachunek obciążeń wynagrodzeń tej wysokości i wykazałam, że Mantas głupstwa plecie; zresztą każdy, kto pracuje i co miesiąc sprawdza swoje konto, a nie siedzi na socjalu, bez kalkulatora orientuje się, że 83% - 17% to informacje wyssane z palca.
Nie oceniam, czy jest klawo, czy nieklawo; stwierdzam jedynie fakty, więc niech moderator zapinio powstrzyma swoją fantazję i chamskie odzywki (w czym od pewnego czasu już nikt mu tu nie dorówna).
T." />Reklamy telewizyjne tej kampanii pojawiły się już jakiś czas temu. Ciekawe czemu biją tylko w przedsiębiorców, z pominięciem odbiorców prywatnych?

Wysokość abonamentu RTV to śmiech na sali - dla odbiornika radiowego i TV wynosi 17zł miesięcznie, podczas gdy za TV na kartę, gdzie są dostępne programy publiczne + mnóstwo innych płaci się 10zł miesięcznie Nie wiem jak zamierzają to egzekwować, bo apelowanie do sumienia ludzi, przy tych gigantycznych podatkach jakie z nas ściągają i ochłapach które dostajemy w zamian, jest raczej śmieszneAbonament RTV za radio w aucie

W związku z licznymi wątpliwościami dotyczącymi płacenia abonamentu RTV za radia w pojazdach demonstracyjnych, Związek Dealerów Samochodowych przeanalizował w tym zakresie obowiązujące przepisy prawne i przygotował opinię.

http://m.onet.pl/_m/914e2e91461c3ef1d774b56e9ebf3cc4,24,1.jpg

Podstawą prawną do pobierania abonamentu radiowo-telewizyjnego jest Ustawa z dnia 25 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych. Ustawa ta szczegółowo określa podmioty zobowiązane do ponoszenia opłat, zasady wnoszenia i wysokość oraz zwolnienia z tego obowiązku.

Przedsiębiorca (odmiennie niż w przypadku gospodarstw domowych) płaci za każdy odbiornik radiowy i telewizyjny, który wchodzi w skład jego wyposażenia, łącznie z odbiornikiem w samochodzie służbowym.

Zgodnie z ustawą odbiornikiem radiofonicznym albo telewizyjnym jest urządzenie techniczne dostosowane do odbioru programu. Dodatkowo ustawodawca wprowadził domniemanie, że osoba, która posiada odbiornik radiofoniczny lub telewizyjny w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu, używa tego odbiornika. Przepisy o abonamencie RTV w sposób precyzyjny i nie budzący wątpliwości przesądzają o konieczności wnoszenia opłat za każdy firmowy odbiornik (w tym w samochodzie służbowym). Wątpliwość natomiast pojawia się w przypadku odbiornika w samochodzie demonstracyjnym (nie wprowadzonego do środków trwałych).

Po przeanalizowaniu przepisów ZDS stoi na stanowisku, że radio w samochodzie demonstracyjnym (jako standard wyposażenia) nie różni się od radia stojącego na półce w sklepie oprócz tego tylko, że jest inaczej opakowane (całym samochodem). W związku z powyższym zasadnym powinno być zastosowanie w tym zakresie art. 5 ust. 2 ustawy, który to przepis zwalnia z obowiązku rejestracji odbiornika: „odbiorniki… przeznaczone przez przedsiębiorcę wyłącznie do sprzedaży lub przekazania osobom trzecim do używania na podstawie umów, jeżeli czynności te należą do przedmiotu działalności gospodarczej danego przedsiębiorcy”.

Samochód demonstracyjny w myśl przepisów podatkowych do czasu, kiedy nie wchodzi do środków trwałych dealera (do 1 roku), wciąż zachowuje status towaru handlowego. Zwolnienie z obowiązku rejestracji jest tożsame z niepodleganiem pod przepisy ustawy, co skutkuje brakiem obowiązku płacenia abonamentu.

Samar
źródło: moto.onet.pl

Download: Rapidshare, Hotfile, Megaupload, Przeklej i Inne http://moto.onet.pl/1619061,1,abonament-rtv-za-radio-w-aucie,artykul.html?node=2 Download bez limitów

Powered by wordpress | Theme: simpletex | © bano