wyrok sadowy

bano

Gdy już złamiemy przepisy i jesteśmy zatrzymani przez Policję, to nie oznacza, że musimy dostać mandat. Są w Polskim prawie kruczki prawne, które wystarczy znać i ewentualnie stosować aby ustrzec się niepotrzebnych wydatków: Chciałbym aby w tym temacie wypisywać najlepiej konkretne przepisy albo udokumentowane sprawy sądowe i ich wyroki, a nie jakieś historyjki zasłyszane od kolegów w pubie .
>Klik<a jaka bys dal? Przy wyludzeniu 4000pln? To nie byla kwota rzedu 100.000 by dostac odsiadke. Wg mnie duza grzywna.
Do tego doszlo 270pln kosztow sadowych, wyrok od 14.03 jest juz prawomocmy wiec odwolan nie bylo i nie bedzie. Od tego dnia mozna domagac sie ustawowych odsetek karnych. Jesli niedlugo nie odda trzeba napisac o nadanie klauzuli wykonalnosci i udac sie z tym do komornika, ktory odzyska kase +winny pokrywa koszty komornika.
ps. wie ktos ile wynosza ustawowe odsetki karne od uprawomocnienia sie wyroku?
A jaki jest Twój pogląd na dotychczas praktykowane ściąganie przez skarbówkę/za pośrednictwem pracodawcy kwoty mandatu z pensji "cwaniaka", którzy nie był łaskaw opłacić grzywny w terminie? AFAIK nalicza się tu odsetki karne, odbywa się to bez wyroku sądowego i jego zgody.
Nie spotkałem się z czymś takim, więc ciężko mi się wypowiedzieć. Jeżeli się coś takiego dzieje to ciekaw jestem czy jest to zgodne z prawem?" />Anihilator - rzeczywiście podaj, co konkretnie PiS zrobił w ciągu dwóch lat.
Nie chce mi się, ale jeśli zostanę zmuszony to sięgnę (tylko dla ciebie) po program PiS z 2005 roku, bo sobie go zostawiłem zapisany, aby ich rozliczyć z ich czynów...

A na koniec 15 zdań pana Jarka:
1. Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem.
2. Nie będzie koalicji z Samoobroną.
3. Cieszę się, ze będę na pierwszej linii walki z Samoobroną.
4. My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy.
5. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sądu lub przeciwko komu toczą się sprawy sądowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS.
6. V-ce minister sprawiedliwości nie ścigał i nie osadzał w wiezieniu działaczy opozycji w latach 70 (chodzi o wiceministra Kryżego, który uczestniczył w walce z opozycją w PRL-u).
7. Wybudujemy trzy miliony mieszkań.
8. Wprowadzimy szybko niższe podatki.
9. Wycofamy wojsko polskie z Iraku.
10. Prawie 200 km autostrad w 2006, to nasza zasługa.
11. Tylko 6 km autostrad w 2007, to wina SLD.
12. Marcinkiewicz to premier na całą kadencje.
13. Pomożemy Stoczni (UE chce zwrotu 4 mld).
14. Zredukujemy administrację państwową
15. W rządzie nie będzie byłych członków PZPR." />Panie Michale, dziekuję za zrozumienie. ta jest istotnie, że sądy wymagaja dokładnie tego, co same uznaja za stosowne , bo taki jest ustrój sadów i prawo w Polsce. Z rzeczy dziwnych (dla mnie) mozna sie spotkac z takimi wymogami jak - podaje dla przykładu:
- zaswiadczenie od psychiatry - jakby nie wystarczyla opinia i diagnoza pscychologa
- zaświadczenie o bezplodności (sic!) - a co w przypadku nieustalonej przyczyny braku biologicznego potomstwa lub w przypadku rodziny z dziećmi ??
- akt notarialny lub inny własności mieszkania - a co z lokatorami mieszkan spółdzielczych ?
- zaświadczenie że nie jest sie pacjentem poradni alkoholowej - a wielu zwłaszcza wyksztalconych alkoholików wcale nie jest pacjentami takich poradni, bo pacjenci z wyroków sadowych o przymusowym leczniu raczej o adopcje sie nie ubiegają.
I tym podobne nonsensy. I co Państwo na to ?" />chcialabym uzyskac odpowiedź na pytanie czy sąd zasądzając odszkodowanie i zadośćuczynienie może je zmniejszyc tłumacząc się kryzysem gospodarczym w kraju?Czy są prowadzone takie praktyki ?Jeżeli tak to jak osoba poszkodowana może się bronic odwołując się od takiego wyroku sądu I instancji.Czy są jakies przepisy lub orzeczenia sądowe odnosnie tego tematu?Pozdrawiam" />kurs okolo 1600 -1800zl plus badania psychologiczne i normalne ok.200zł.prawo jazdy min.3 lata.niekarany wyrokiem sadowym za przestepstwo zwiazane z ruchem drogowym.kurs trwa ok.3miesiecy w tym teoria i praktyka.egzaminy 4 razy w roku na koniec kwartału w przyblizeniu.wiecej napisz na gg3742805....pozdr." />tak, trzy lata licząc od daty terminu płatności określonej w fakturze i za każdy dzień osobno. Jeśli nota odsetkowa jest objęta wyrokiem sądowym wówczas "odsetki" stają się należnością główną, od której w przypadku nietermninowej zapłaty naliczane są odsetki za zwłokę w zapłacie, potocznie "odsetki od odsetek". Na marginesie wyroki mają "żywotność" 10 lat.Skazany. Sławoj Kigina - winny zniesławienia.
Sąd Okręgowy w Koszalinie podtrzymał w pełni wyrok kołobrzeskiego sądu sławując, soor skazując tego pana i obligując do zapłacenia 5 tys zł grzywnych i pokrycia wszystkich kosztów sądowych,
Sławok oskarżył Stefana Rosiaka o współpracę z SB.
Stefan zapowiada cywila, a w sierpniu odbędzie się jeszcze sprawa Stefana Rosiaka z prezydentem Bieńkowskim.
Jak pan prezydent przegra to ....
A Sławoj dalej kiwa jako przewodniczący Rady Nadzorczej jednej ze spółekTak sobie przejrzałem i odsłuchałem te nagrania.Sytuacja jednak nie jest taka jednoznaczna.

1.Targi i zakulisowe gry to część polityki.Nic nowego.Rzadko kiedy jedna partia wspomoże drugą ideowo.Owszem wspólnota programowa jest ważna dla stabilności koalicji .Gdy to będzie ustalone ,następuje podział stołków.Tu akurat chodziło o przekabacenie iluś konkretnych posłów na swoją stronę by zrealizować program.Oni nie musieli być związani z PiS-em ideowo - chodziło tylko o stołki.Że z Beger ,która ma wyroki na koncie ? Cóż ,PiS udowodnił że w sytuacji gdy muszą - wyciągną dłoń do każdego byleby uciułać głosy.

2.Same rozmowy - mi chodzi tylko o dwie kwestie.O to że Lipiński nie był oburzony gdy Begerowa chce ''załatwienia'' jej spraw, że sam powiedział że jakby co istnieje możliwość by z majątku Sejmu pokryć te słynne weksle.Coś takiego jest oczywiście zdumiewające i zasługuje na absolutne potępienie.Pytanie jest tylko czy aby na pewno Lipiński nie blefował ? Może tylko grał , sondował Beger ile ona chce za poparcie ? Nie ma informacji o jakichś konkretnych krokach ludzi z PiS-u odnośnie jej spraw sądowych czy owych weksli.Pamiętajmy że zajrzeliśmy za kulisy.Tam się blefuje ,mydli oczy , sonduje na różne sposoby i składa - tylko często by sprawdzić - obietnice których naprawdę się nie zrealizuje.Po prostu gra ,a niewiele często z tej gry wychodzi.Czy osoba o takiej świetnej opinii jak Adam Lipiński na poważnie myślałaby aby za cenę 6 posłów wpływac na niezawisły sąd i używać publicznego majątku do spłaty owych weksli ? To bardzo duża cena ,zwłaszcza dla parti którą ideową podstawą jest etyka i prawo. Zwłaszcza że odpowiedź Kaczyńskiego była jednoznacznie negatywna.Lipiński i Mojzesowicz może więc po prostu grali i tylko sprawdzali posłankę ? Tak więc to nie jest takie proste jak się z pozoru wydaje.Warto podejść do tych kaset na spokojnie.

3.Sam PiS zareagował - zwłaszcza na początku - źle.Mówienie o spisku ''Układu'' i służb specjalnych w przypadku zwykłej dziennikarskiej prowokacji to gruba przesada.Zwłaszcza ze mając taka władzę kontrolują też specsłużby.A ''Układ'' ? Przez ten rok nie dostarczono nam żadnych dowodów na jego istnienie.Tylko insynuacje a to nic.Napewno linia obrony PiS-u jest błędna - uderzanie od razu w ostre tony o ''wielkim spisku'' naraża na zwykłą śmieszność.Opozycja ? Tak jej rola by gnębić rząd.Na pewno PiS swoją reakcją tylko daje im argumenty do ręki i na pewno nie przekonuje do siebie opinii publicznej.Media ujawniają ratunkowy plan Tuska: odwołać jednocześnie Drzewieckiego i Kamińskiego.

Ustawa o CBA podaje nastepujące sytuacje, w których można odwołać jego szefa:


Art. 8. 1. Odwołanie Szefa CBA lub zastępcy Szefa CBA z zajmowanego stanowiska następuje w
przypadku:
1) rezygnacji z zajmowanego stanowiska;
2) zrzeczenia się obywatelstwa polskiego lub nabycia obywatelstwa innego państwa;
3) skazania prawomocnym wyrokiem sądu za popełnione umyślnie przestępstwo ścigane z oskarżenia
publicznego lub przestępstwo skarbowe;
4) utraty z mocy wyroku sądowego praw publicznych;
5) niewykonywania obowiązków z powodu choroby trwającej nieprzerwanie ponad 3 miesiące.
2. Odwołanie Szefa CBA lub zastępcy Szefa CBA z zajmowanego stanowiska może nastąpić w
przypadku postępowania sprzecznego z prawem lub rażącego naruszenia obowiązków zawodowych przez
te osoby.


Która więc sytuacja miałaby zachodzić w przypadku Kamińskiego i jaki sąd stwierdził złamanie przez niego prawa? Nie ma tu przecież nigdzie mowy o samych tylko zarzutach prokuratorskich (których postawienie, nawiasem mówiąc, samo w sobie jest kuriozalne i zastanawiające). Tusk, podejmując decyzję o dymisji szefa CBA sam złamie prawo i narazi się na odpowiedzialność karną.

Powstaje tutaj zasadnicze pytanie. Jeśli sprawa jest prowokacją CBA, to dlaczego odwołany miałby być Drzewiecki? Skoro jednak Drzewiecki jest odwoływany, czyli afera naprawdę jest i została wykryta przez CBA, to dlaczego odwołany miałby być Kamiński? Przecież chyba zadaniem CBA jest wykrywanie i zwalczanie tego typu afer. Kamiński powinien więc być raczej nagrodzony.

Powered by wordpress | Theme: simpletex | © bano